Menu
Porozmawiaj anonimowo o kompleksach!Nowe wypowiedzi


Statystyka

Łącznie wypowiedzi

9483

Łącznie tematów

1256

Użytkowników forum

3105


Wyszukiwarka

Szukaj w BezKompleksu.pl

Logowanie

Email

Hasło


Zaloguj | Zapomniałem hasła

Pieprzyki, "pypcie", znamiona...

Kompleksy »

Całe ciało

» Pieprzyki, "pypcie", znamiona...


K8A5D98C1

,

2008-10-18 10:59

Jestem dość "pieprzną" osobą choć właściwie moje pieprzyki są małe i nie odstają. Ale jest ich sporo i są w naprawdę dziwnych miejscach, jak np. na palcu u stopy czy na wewnętrznej (!) stronie dłoni. Mam też ich sporo na dekolcie, przy czym zauważyłam, że opalanie nasila się ich pojawianie. Co ciekawe - nie mam w ogóle piegów. Zastanawiam się czy są jakieś sposoby na ich wywabianie albo zapobieganie pojawianiu się ich, bo jak tak dalej pójdzie to będę cała w kropki^^
Druga sprawa to znamiona. Mam jedno na brzuchu, tzw. myszkę, różową jasną plamkę wielkości dwuzłotówki. Opalam ją odkąd pamiętam i nic się z nią nie działo, ale czytałam, że takich znamion nie powinno się opalać. Z drugiej strony mój narzeczony ma dokładnie identyczne znamię na czole, jak tego niby nie opalać?:) Smaruję mu to zawsze faktorem, podobnie jak swoje znamię i opalamy. Czy ma ktoś doświadczenia w tej kwestii i mógłby coś poradzić?
Trzecia kwestia to tzw. pypcie, czyli odstające znamiona. Ja akurat nie mam ale ma mój narzeczony. Chciałam go namówić na usunięcie, bo są spore i wiadomo, można sobie uszkodzić czy coś. Jeden ma na karku, koszula cały czas ociera... Nie chciałabym, żeby się z tego coś wywiązało. Czy ktoś z Was przechodził może taki zabieg?

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i dziękuję za rady:)

K7429916C

,

2008-10-19 09:21

w sprawie pypci konieczna byłaby wizyta u dermatologa (dostać można się bez skierowania), a już najlepiej u dermatologa onkologa. Nie wszystkie pypcie są groźne i nie wszystkie wymagają usunięcia. Ale niezaprzeczalnie ze wszystkimi trzeba obchodzić się ostrożnie i obserwować je regularnie, by natychmiast wykryć zmiany.

MBAEAE9DE

,

2008-10-19 16:33

Pypcie można usunać po wcześniejszej wizycie u dermatologa. Caly zabieg to kwestia jednego dnia. Też mam jeden na plecach, na wysokości łopatki.. Jak dotąd nie było z nim żadnych problemów, ale zawsze powoduje male zamieszanie w czasie wakacji, gdyż trzeba go zaklejac przed opalaniem.. Przed przyszłymi wakacjami zamierzam sie go pozbyć, tymczasem jednak zima i siedzi ukryty pod koszula ;)

KAE934B5A

,

2008-11-19 01:21

A ja dość popieprzone ciało ;) W sensie, że duuuużo pieprzyków (proszę mnie źle nie zrozumieć:)). Podobno wygląda to całkiem sexy, ale obawiam się, że takied duże pieprzyki mogą być niebezpieczne. Mam rację? Może powinnam poddać się profilaktycznie zabiegowi ich usunięcia?

K47338DC5

,

2008-11-20 12:40

Ja usuwałam kilka lat temu pieprzyk z ręki, bo mi przeszkadzał, był torszkę odstający i ocierał o różne rzeczy - wtedy bolało. Powinnaś pójść do dermatologa, on stwierdza, który peiprzyk czy znamię nadaje się do usunięcia, bo nie każde można likwidować. Jest to zabieg pod znieczuleniem miejscowym. Na ciele mam jeszcze wiele innych pieprzyków, ale ich nie usuwam, bo nie są odstające i w sumie nie przeszkadzają mi w niczym, tylko tak nieestetycznie to wygląda może, ale nie chcę mieć co chwile zabiegów. Jak się opalam, to nasilają się one. Sama chciałabym wiedzieć czy jest jakiś preparat, którym można by je było wybielić. Z opalanie nie chcę rezygnować, więc smarowanie się kremami z wysokim filtrem odpada. poradźcie mi coś.

M3FDD4814

,

2009-01-29 20:20

A czy jeśli się posiada pieprzyki(dość ogromną ilość - wszędzie), oraz niewielki pypcie, które jednak nie bolą, mogą wyniknąć z tego jakieś zdrowotne problemy ? Osobiście jeśli tylko słyszę o jakiejś operacji to aż ciarki mnie przechodzą...

MC9BCFE4F

,

2009-01-30 00:11

Jak ktoś ma dużo, to lepiej zgłosić się do dermatologa.

A co do piepszyków, wg mnie są urocze. Sam mam sporo :)

KF93CA5EB

,

2009-01-30 00:18

mam zdecydowanie za dużo pieprzyków, w wakacje zamierzam usunąć dwa (tak ustaliłąm z moim dermatologiem). Natomiast mam jeszcze jeden problem. Mianowicie na wewnętrznej stronie uda mam malutkiego pypcia. Raczej nie przeszkadzało mi to nigdy, ale teraz juz sama nie wiem czy z tego tez moze "wyjść" jakies paskudztwo??

K8A2BC71D

,

2009-02-28 22:18

Co do odstających znamion, mój tata je usuwał, wymrażał ciekłym azotem u dermatologa i już nie odrastają. Rosły w momencie, gdy np zachaczył koszulą. Natomiast moja znajoma ma myszkę na plecach i kiedy jedzie się opalać zakleja ją plastrem, bo lekarz zabronił wystawiania jej na słońce. Najlepsza jest jak zawsze konsultacja z lekarzem w razie wątpliwości.

KE2ABBE60

,

2009-03-01 11:30

Wszyscy piszą o pieprzykach a ja mam coś "innego". Na brodzie z lewej strony mam dwie małe brązowe plamki, z każdej wyrasta mi dwa, trzy włoski. Nie wiem jak to się fachowo nazywa i czy można coś z tym zrobic? Te włoski są ciemne i dość grube wieć wyglądam jakby mi rosła broda. Zdarza się, że wyrywam je pęsetą ale nie wiem czy to jest bezpieczne. I czy nie wyniknie z tego jakaś choroba?

1

|

2Regulamin | Polityka prywatności | Copyright © 2017 BezKompleksu.pl