Menu
Porozmawiaj anonimowo o kompleksach!Nowe wypowiedzi


Statystyka

Łącznie wypowiedzi

9483

Łącznie tematów

1256

Użytkowników forum

3105


Wyszukiwarka

Szukaj w BezKompleksu.pl

Logowanie

Email

Hasło


Zaloguj | Zapomniałem hasła

Krwawiące dziąsła

Kompleksy »

Zęby

» Krwawiące dziąsła


KB7600EDF

,

2008-12-04 22:45

Podzielcie się domowymi sposobami, na krwawiące przy każdym myciu zębów dziąsła!
Znacie powody takich problemów?
Tym bardziej, jeżeli dotyczą one osoby młodej?

K00B7A51F

,

2008-12-04 23:56

Wydaje mi się, że nie chodzi tu o stosowanie jakiś domowych sposobów. Raczej to jest kwestia "użycia złych narzędzi". Dobrym pomysłem byłaby inwestycja w pastę na problemy z dziąsłami typu elmex. Możliwe, że dziąsła krwawią, bo używasz zbyt twardej szczoteczki. Może należałoby ją zmienić??? Jeśli problemy po tym nie znikną, należy udać się do dentysty ( choć wiem, że jest to bardzo nieprzyjemne).

K8A5D98C1

,

2008-12-05 12:56

Od wielu lat mam problemy z dziąsłami. Są nadwrażliwe i często krwawią. Ale co się dowiedziałam od lekarza - krwawiące dziąsła to zwykle skutek nieodpowiedniego dbania o nie, raczej niż ich samej nadwrażliwości. Bolą, krwawią, więc się ich nie czyści tak, jak się powinno. Zbierają się bakterie, powstaje wokół szyjek płytka bakteryjna, zapalenie i znowu krwawią. I tak w kółko. Jest oczywiście na to sposób, sprawdzony przeze mnie i w 100% skuteczny: kupujesz szczoteczkę miękką (koniecznie!) do zębów, pastę Elmex lub Lacalut na problemy z dziąsłami oraz płyn do płukania jamy ustnej antybakteryjny Eludril i do tego nić dentystyczną. Codziennie min. 2 x dziennie szorujesz zęby szczoteczką i pastą aż do bólu - będzie boleć i krwawić ale musisz je dobrze wyszorować. Szorujesz zęby i dziąsła też, zwracając szczególną uwagę na szyjki - tam trzeba szorować najintensywniej. Następnie czyścisz ząbki nicią dentystyczną, płuczesz Eludrilem. W ciągu dwóch tygodni problem powinien ustąpić. Ale musisz szorować je długo i starannie, zarówno ząbki jak i dziąsła. Jak tylko wyeliminujesz jedzące cię bakterie i płytkę bakteryjną, skończy się ból, krwawienie i stan zapalny:) Gwarantuję ci, że tak będzie, bo sama przechodziłam to samo. Swoją drogą - nie bagatelizuj problemu ani nie pieść się nad sobą (boli, krew to nie będę szorować i podrażniać), bo mnie lekarz nastraszył parodontozą. Samemu można to zwalczyć i zadbać o swoje ząbki i dziąsła. Powodzenia!

KB7600EDF

,

2008-12-07 20:52

no tak... a ja właśnie starałam się już tych dziąseł nie zamęczać jak krwawiły. Może to był mój błąd. Na pewno wykorzystam twoje rady, bo nie mam zamiaru mieć paradontozy...!

K4E3DC456

,

2008-12-28 16:53

stosowałaś może metodę, którą opisała wyżej forumowiczka? Czy to pomogło? Ostatnio też delikatnie krwawią mi dziąsła. Ale tylko z jednej strony.

K8A2BC71D

,

2009-03-03 15:48

Moja siostra miałam podobny problem- krwawiły jej dziąsła na dole. Używała reklamowej pasty "parodontax", jednak później przeniosła się na "elmex". Używała też jakiegoś ziołowego płynu do płukania jamy ustnej i powoli, powoli wyleczyła się. Teraz dalej używa pasty przeciw krwawieniu dziąseł, bo boi się , ze dolegliwość powróci.

K56B80EC2

,

2009-03-05 23:45

Krwawiące dziąsła są jednym z pierwszych objawów parodontozy. Przyczyną jest zła higiena jamy ustnej, uwarunkowanie genetyczne lub urazy dziąseł (nieodpowiednie szczotkowanie lub kolczyki w brodzie lub języku). Skutkiem jest rozchwianie i wypadnie zębów moze wystąpić też owrzodzenie dziąsła które prowadzi do zainfekowania krwi i w przyszłości do stanów reumatoidalnych. Przyczyną mogą być też wrażliwe dziąsła które można wzmocnić płynami i delikatnym masażem przy szczotkowaniu pamiętaj, ze szczotkując wykonuj ruchy okręzne nie poprzeczne. Polecam pojść do stomatologa ponieważ krwawenie dziąseł to poważna sprawa.

M93F708B7

,

2010-01-31 11:34


(użytkownik zablokowany na forum)

Witam

Chcę zwrócić uwagę na leki wskazane w leczeniu chorób przyzębia (zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia (tzw. paradontoza)) objawiające się: opuchniętymi, wrażliwymi dziąsłami, krwawieniem z dziąseł a w zaawansowanym stadium rozchwianiem zębów i ich wypadaniem.

Lekarstwa o których piszę to:

Pasta do zębów SULPHODENT - jest to pasta lecznicza (posiadająca status leku) - obecnie prawdopodobnie jedyna naturalna lecznicza pasta do zębów na rynku polskim (wszystkie inne deklarujące właściwości lecznicze są zarejestrowane jako kosmetyki). Jest to pasta wskazana w leczeniu zapalenia dziąseł, zapalenia przyzębia a także w profilaktyce chorób przyzębia.

Żel borowinowy na dziąsła PELOGEL - jest to żel borowinowy (również posiadający status leku) przeznaczony do wcierania w chore dziąsła. Wskazanie do leczenia jak wyżej, tj. zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia.


M6B1A14E7 edytował wypowiedź 2010-02-02 05:23

K8519A6C5

,

2010-01-31 17:13

Co prawda dziąsła mi nigdy nie krwawiły, ale często mnie bolą. Przestwiłam się na najdelikatniejsze szczoteczki, jakie można dostać. Dla mnie najbardziej miękkie są blend-a-meda. Użwyam też pasty elmed (zielonej) Ma wade, ponieważ w ogóle nie wybiela zębów, więc raz dziennie musze myć czymś wybielającym

MBC75D345

,

2010-02-22 14:39

2008-12-04 23:56 K00B7A51F napisała:
> Wydaje mi się, że nie chodzi tu o stosowanie jakiś domowych sposobów. Raczej to jest kwestia "użycia złych narzędzi". Dobrym pomysłem byłaby inwestycja w pastę na problemy z dziąsłami typu elmex. Możliwe, że dziąsła krwawią, bo używasz zbyt twardej szczoteczki. Może należałoby ją zmienić??? Jeśli problemy po tym nie znikną, należy udać się do dentysty ( choć wiem, że jest to bardzo nieprzyjemne).


Od kiedy to Elmex jest na krwawiące dziąsła ? chyba już bardziej Meridol lub Parodontax

1

|

2

|

3Regulamin | Polityka prywatności | Copyright © 2017 BezKompleksu.pl